Kaş’a gelip de tekne turlarına katılmayan hemen hemen yoktur. Kaş’ı tekne ile dolaşmak öyle keyifli ki aynı rotayı defalarca yapmanın hiçbir mahsuru yok. Üstelik tekne ile farklı rotalarda da tur yapabiliyorsunuz. Kaş’ın kayalık yapısından dolayı doğal plajlarının az olması ve sadece denizden görülebilecek dikkat çekici yerlerinin oluşu tekne turlarına ilgiyi arttırıyor. Bu turlar sayesinde hem antik kalıntıları görüyor hem de karadan ulaşamayacağınız birçok güzel koyda denize girme fırsatı yakalamış oluyorsunuz.
Tekne turlarından en popüler olanı Kekova Turu. Kekova, meşhur batık kentin olduğu ada. Bu rotada batık kent dışında, Kaleköy’ü ve çeşitli koyları görüyor, bol bol denize giriyorsunuz. Türkiye’de yapılan en güzel tekne turlarından biri olduğu kesin…
Kekova Turu dışında en çok tercih edilen turlar, Adalar ve Kaputaş Turu. Adalar turunda Kaş’ın etrafındaki minik adalarda dolaşıyor, bol bol denize giriyorsunuz. Kaputaş Turu genelde özel talebe göre düzenleniyor. Bu tur ile Kaputaş plajında yüzme ve mavi mağarayı ziyaret etme olanağınız bulunuyor.