Marmaris , Muğla ilinde bir sahil kasabası, liman kenti ve Türkiye’nin güneybatı Akdeniz kıyısında bir turizm merkezidir. Marmaris, uzun ve dar bir yarımada ile birlikte Akdeniz ve Ege Denizi’ni böler.

Marmaris, Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden ve Ege kıyılarındaki en büyük tatil beldelerinden biridir. Çevresi, uzun sahil şeridi, çam kaplı tepelerin olağanüstü manzarası, yalıtılmış koylar ve girişler, muhteşem plajlar, antik kentler, marinalar ve her türlü cazibe merkezi; Marmaris yaz sezonunda yaklaşık 400.000 kişiyi ağırlamaktadır.

Marmaris, tenha koylarda ve şehir merkezindeki otellerin önünde yüzmenin mümkün olduğu hoş bir tesistir. Deniz her zaman kristal berraklığındadır. Marmaris uzun ince altın kumlu plajlara, küçük koylara, koylara ve adalara sahiptir. Marmaris’in yıl boyunca 300 gün güneş ışığı vardır.

Marmaris, Akdeniz cenneti olarak da kabul edilebilir. Marmaris ayrıca yat turizmi ve mavi yolculuklar için büyük bir merkezdir. Marmaris’in Dalaman’daki yakındaki havaalanına ve Muğla, Datça ve Fethiye’ye giden yolda kolay ve sağlam bağlantıları vardır. Şehirde ulaşım çok iyi organize edilmiş.

Marmaris’in başlıca ve en çok tercih edilen tatil beldesidir. Merkez Marmaris’te ayrıca popüler Armutalan ve Siteler bölgelerinin yanı sıra popüler Long beach (Uzunyali) mesire yer almaktadır. Merkez Marmaris, Doğudaki Tarihi Merkez, Marmaris Limanı ve Marmaris Netsel Marina, batısındaki Long Plajı ve mesire, Siteler ve Armutalan tarafından keşfedilebilir.

Mavi yolculuk, Türkiye’nin Akdeniz ve Ege turkuaz kıyılarına özgü geleneksel Guletler (Schooners) tarafından yapılan, özellikle Türkiye’ye özgü bir turizm ve tatil türüdür. Çok uzun sahil şeridi, yalıtılmış koylar, muhteşem plajlar, tarihi manzaralar ve doğanın harikaları ile doğanın bir sürpriziydi. Marmaris’te mavi turlara katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.Marmaris’te kaliteli Yat ve Gulet kiralama veya Marmaris’te kabin kiralama bulabilirsiniz.